Skip to main content

Miasto Kraków ma swoje miejsce, gdzie grupy turystyczne, pasjonaci wspinania i całe rodziny spędzają tam wolny czas i niektóre weekendy.
Dolinki podkrakowskie, część Jury, wapienny krajobraz licznych skałek, wzniesień, dolin, potoków, wodospadów, jaskiń, atrakcji i zabytków,
to niezwykłe miejsce 7 dolinek, każda inna, każda zachwycająca czymś innym i oczywiście jest tam ogromny park krajobrazowy z rezerwatem przyrody.
Sokolnica z Doliny Będkowskiej to najwyższa skała około 90 metrów, a Dupa Słonia to wielki ostaniec, na który wspinacze lubią się wspinać,
Brandysówka to ulubione schronisko a Brama Bolechowicka to najokazalsza brama skalna w regionie.
Wodospady, potoki, niecodzienne drzewostany i zwierzęta tam mieszkające to następne ciekawe atrakcje tego miejsca. Są tam również zabytki:
Dwór w Modlnicy,
Drewniany Kościół w Racławicach,
Zespół Dworski w Garlicy Murowanej,
Klasztor Ojców Karmelitów w Czernej.
Dolinki Podkrakowskie to nie tylko atrakcyjne miejsce dla krakowian, to także ciekawe miejsce do odwiedzenia przez turystów w okresie wakacji.
Można tam znaleźć nocleg i zamieszkać na kilka dni, codziennie odwiedzając inną dolinę, a jeżeli jesteśmy pasjonatami wspinania się i na co dzień wspinamy się na ściankach wspinaczkowych, to właśnie w w tym miejscu możemy doskonalić swoje umiejętności na realnych skałach i skałkach.
Znajdujący się tam Park Krajobrazowy „Dolinki Krakowskie”, rozpościera się na 20 tysiącach hektarów, od Michałowic po Bukowno.
Teren dziewięciu gmin wchodzi w skład opisanego parku, a na jego niezwykłym terytorium powstało kilka rezerwatów przyrody, które chronią przyrodę ożywioną i nieożywioną.
Ciekawe rezerwaty to: Wąwóz Bolechowicki, Dolina Eliaszówki i Dolina Racławki, liczne ostańce, bramy skalne, jaskinie i źródła krasowe to ciekawostki możliwe do obejrzenia tylko w tamtej części Jury.
Niesamowite miejsca i niesamowita przyroda sprawia, że dolinki są często odwiedzane, ilość osób w okresie wakacyjnym jest bardzo duża, odwiedzają to miejsce turyści i koloniści.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments